Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie Praha

Nejoblíbenější ochranou proti slunci jsou u nás stále klasické horizontální žaluzie. Možnost plynulé regulace prostupu světla do interiéru pomocí naklápění lamel, dává tomuto typu nejúčinější ochranu proti světlu a nepříjemným pohledům našich sousedů. Další velkou předností je široký výběr typů žaluzií, což nám dává jistotu, že žaluzie lze umístit do každého okna. Tento typ žaluzie je populární i pro svou jednoduchost a spolehlivost co se ovládání a manipulace týče.

Žaluzie s hliníkovou jsou ovládány plastovým kuličkovým řetízkem, který zabezpečuje jak naklápění lamel, tak i celkové vytahování a spouštění žaluzie. Starší typ ovládání „tyčka-šňůrka“ se používá u takzvaně meziskelních žaluzií, případně pak u žaluzií do zešikmených oken. Žaluzie s dřevěnou či bambusovou lamelou jsou ovládany tyčkou a šňůrkou. Žaluzie Praha  nabízí širokou řadu těchto typů žaluzií.

Rozdělení dle materiálu:

  • hliníkové žaluzie (lamela šířky: 16mm, 25mm, 35mm, 50mm)
  • žaluzie s bambusovou lamelou (lamela šířky: 25mm a 50mm)
  • žaluzie s dřevěnou lamelou (lamela šířky: 25mm a 50mm)

 

Plisé žaluzie

Asi každý si vzpomene, když jako dítě dělal takzvanou harmoniku z papíru. Stejně tak vypadá plisé žaluzie, jen materiál je jiný. Jedinečné provedení a strojová přesnost při výrobě, dává této žaluzii vynikající funkčnost a elegantnost. Tento typ lze použít do kteréhokoliv okna, co se tvaru týká. Použití do půlkulatých, kulatých, trojúhelníkových oken není výjimkou. Plisé žaluzie lze použít i do střešních oken a zimních zahrad. V naší nabídce najdete desítky barev a typů látek, rovněž máme na výběr různé barvy konstrukcí.

Plisé žaluzie lze ovládat mnoha způsoby. Dokonce umíme zákazníkovi nabídnout takzvanou plisé žaluzii den/noc, kdy jsou na jednom okně použity dvě různé látky a zákazník si dle své nálady a potřeby zatáhne okno právě tím, co mu právě vyhovuje. Zcela standardní způsob ovládání je pak možnost zatahovat a vytahovat plisé žaluzie ze shora i ze spodu. Pokud tedy chceme zabránit slunci, zatahujeme od shora směrem dolů. Pokud nás ale přes den trápí víc pohledy lidí, zatáhneme plisé žaluzii od spodu směrem nahoru. Široká kolekce látek dává našim zákazníkům jistotu správného výběru do každého interiéru.